Куба

СТОЛИЦЯ
Гавана славиться різноманітною архітектурою, широкими проспектами та знаменитими бульварами. У 1982 році Гавана була оголошена ЮНЕСКО Надбанням людства. Два головні символи Гавани — флюгер Хіральділья і маяк фортеці Ель-Морро. Усі туристи прагнуть побувати у трьох місцях, це кабарі «Тропікана», таверна «Бодегіта дель Медіо» та бар-ресторан «Флорідіта». Навколо Гавани — 20 км пляжів, придатних для підводного плавання та риболовлі у відкритому морі.

МОВА
Іспанська. Багато хто знає англійську, російську та французьку.

ВАЛЮТА
Грошова одиниця країни — кубинський песо (CUP), що дорівнює 100 сентаво. Особливу увагу слід звернути на те, що при здачі Вам можуть дати так званий «конвертований песо», що дорівнює долару. Конвертована кубинська металева монета розмінна ходить нарівні з американськими центами. Часто дають здачу і тими та іншими. У » туристичному » обороті повсюдно використовуються американські долари, бажано мати із собою більше дрібних купюр.

ГЕОГРАФІЯ
Держава Куба розташована в Карибському морі на островах Куба, Хувентуд (до 1978 — Пінос) і безлічі (близько 4195) дрібних острівців. Площа країни – 111 тис. кв. км. Куба омивається на півночі Флоридською протокою, на південному заході — Юкатанською протокою, на сході — Навітряною протокою, на півдні — Карибським морем. Вища точка країни – пік Туркіно – 2005 м.

КЛІМАТ
Тропічний пасатний. Опадів випадає менше, ніж у континентальних тропічних країнах, що лежать на тій самій широті. Середньорічна температура на Кубі +26 С. На острові практично дві пори року – сезон дощів (з травня по серпень) та сухий сезон (з вересня по квітень). Середньорічна температура води +26,2°С.

НАСЕЛЕННЯ
Населення Куби складає 11 млн осіб. Офіційні джерела пропонують такі дані про склад населення: 65% – білі, 12% – негри, 22% – мулати.

РЕЛІГІЯ
65% населення – католики, 3% – протестанти, решта населення – атеїсти та інші.

ПОЛІТИЧНИЙ УСТРІЙ
Комуністичний режим. Форма правління – соціалістична республіка.

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОДІЛ
14 провінцій та спеціальна муніципія о.Хувентуд.

МИТНІ ПРАВИЛА
Заборонено ввезення: автомашин, мотоциклів та запасних частин до них, порнографії, ліків без вказівки марки заводу-виробника. Заборонено вивіз: співочих та екзотичних птахів, кори та деревини цінних порід, шкіри та пір’я екзотичних тварин та птахів, культурних цінностей. При виїзді із країни стягується митний збір.

ЧАС
Відстає від київського на 7 годину.

Підібрати тур до Куби