Андорра

Відпочинок в Андоррі
Андорра — держава між Францією та Іспанією, яка протягом усього року приймає величезну кількість туристів, а з початку грудня — гірськолижників з усього світу. Країна з п’ятьма гірськолижними центрами – 277 км чудових трас, розподілених по курортах: Ордіно-Аркаліс, Пал-Сетурія-Арінсал, Пас де ла Каса-Грау-Ройч, Сольдеу-ель-Тартер та курорт для занять біговими лижами Ла Рабаса. Відпочинок в Андоррі — це можливість познайомитися зі своєрідними традиціями та звичаями, що гармонійно поєднують у собі культури Франції та Іспанії. У столиці і на курортах величезна кількість ресторанів, кафе, барів де ви зможете скуштувати як національні іспанські, каталонські, так і французькі страви та провести вечір в особливій атмосфері затишку та гостинності. Андорра — це держава, економіка якої переважно залежить від припливу туристів. У зв’язку з цим Андорра є зоною безмитної торгівлі, що дозволяє купувати різні товари зі знижками до 25% — 40% вартості аналогічних товарів в Іспанії чи Франції.

Валюта Андорри
1 USD = 0,7964 EUR (2006 рік)

Андорра не має власної грошової одиниці, тут має ходіння та ж валюта, що і в сусідніх Франції та Іспанії, — єдина європейська валюта євро.

Де знаходиться
Андорра розташована на південному заході Європи, між Іспанією та Францією – займаючи долину річки Валири та її приток, мініатюрна країна з усіх боків оточена гірськими хребтами Піренеїв. Найвища точка – Педроса (2946 м). Характерною рисою ландшафту є високогірні плато і великі міжгірські долини, якими течуть швидкі річки (найбільші у тому числі – Валира-дель-Норте і Валира-дель-Орьенте). Зважаючи на гірський рельєф для рослинного покриву Андорри характерна висотна ярусність, Нижні схили гір поросли лісами (сосна, ялина, а також лілія кучерява і рябчик шаховий), вище росте низькоросла гірська сосна, а ще вище простягається пояс альпійських. На найвищих гірських вершинах цілий рік лежать вічні сніги.

Клімат Андорри
Субтропічний, гірський, пом’якшений впливом Середземного моря. Середня температура в січні-грудні від +2 до -2°С, а в червні-липні — від +15°C до +20°С, причому вдень навіть взимку температура на схилах вище 0°С. Яскраво виражена висотна зональність, тому в залежності від висоти даної місцевості над рівнем моря та розташування на гірському схилі, характер погоди може помітно відрізнятися навіть у межах одного району.

У рік у середньому буває до 250 сонячних днів, що робить країну сонячним гірським районом Європи. Взимку часті рясні снігопади. Середньорічний рівень опадів (що випадають, як правило, вночі) – від 770 до 1100 мм. З жовтня до травня випадає найбільша кількість опадів.

Столиця Андорри
Андорра-ла-Велья

Часовий пояс щодо України
+001. Відстає від українців на 1 годину.

Підібрати тур до Андорри