Болгарія

Відпочинок у Болгарії
Болгарія відома своїми мальовничими морськими курортами.
Курорти північного узбережжя, такі як Русалка, Албена, Золоті піски, Рів’єра, Сонячний День, Св. Костянтин та Олена, відрізняються розвиненою інфраструктурою та європейською якістю обслуговування. Тут багато барів, дискотек, ресторанів, магазинів та багате нічне життя.
На південному узбережжі розташовані курортні комплекси Сонячний берег, Дюни — курорт, що працює за системою «все включено», та невеликі тихі приморські містечка: Несебр, Созополь, Помор’я, Кітен, Равда.
Взимку Болгарія запрошує туристів на свої гірськолижні курорти, які забезпечують гарний рівень сервісу за помірних цін.

Загальна інформація про Болгарію
Болгарія — країна на всі пори року. Нескінченні піски пляжів уздовж узбережжя Чорного моря привертають до Болгарії влітку, а засніжені гірські схили та блискучі хвойні ліси – взимку.

Політичний устрій
Болгарія – республіка з парламентським управлінням. Главою держави є президент, а постійно діючим верховним органом законодавчої влади – однопалатні Народні збори.

Клімат Болгарії
Помірно континентальний клімат, перехідний до середземноморського (крайній південь). Середня температура січня становить від +2°С до -2°С, липня — до +25°С. Середньорічна кількість опадів 500-600 мм.

Часовий пояс Болгарії
Збігається із київським.

Визначні пам’ятки Болгарії
У Софії – Ботанічний музей у Національному ботанічному саду, Зоологічний музей у зоопарку, Національний археологічний музей, Національний етнографічний музей, Національний музей природничої історії, Музей історії Софії, Національна художня галерея, будівлі Софійського університету ім. Климента Охридського та Народний театр ім. Івана Вазова. Серед пам’яток архітектури столиці собор св. Георгія, рештки собору св. Софії, собор Олександра Невського, поставлений на честь 200,000 російських солдатів, полеглих у боротьбі звільнення Болгарії від турецького панування, мечеть Буюл Джамія XV століття. Неподалік Софії знаходиться церква Бояна з унікальними фресками XIII століття.
Міста-музеї світового значення: Арбанасі, Боженці, Велико-Тирнів, Етира, Жерівна, Копривштица, Котел, Мелник, Несебир, Созопол, Трявна та Широко-Лика.
Царський палац, патріарша церква, фортечні мури на пагорбі Царівець у Велико-Тирновому, а також церкви Св. Димитра Солунського, Св. Петра та Павла та Св.Сорока мучеників.
Місто Несебир — входить до Списку світової культурної спадщини.
У південно-західній частині Піринських гір знаходяться Мелнікські піраміди та церква Св. Миколи Чудотворця.
Габрово – світова «столиця сміху» завдяки весняним фестивалям гумору.
Міжнародні курорти – Золоті Піски, Албена, Сонячний Берег, Балчик, Несебир.
Виноробні підприємства та регулярні виставки вин зробили Болгарію одним із центрів «винного» туризму. Гірськолижні курорти: Боровець, Пампорово та Банско.

Візовий режим Болгарії
Для громадян України для в’їзду на територію Болгарії необхідно отримати візу.

Населення
Населення Болгарії за даними останнього перепису (01.03.2001 р.): всього 7932984, з них чоловіків 3862465, жінок 4066436 і 4083 особи, які відмовилися від перепису. З них міське населення: 5500695, у сільській місцевості: 2472978.
Національний склад: болгари – 6 660 682, турки – 757 781, цигани – 365 797, інші – 121 773, не визначилися з вибором національності – 67 640. У Болгарії у паспортах та особистих картах немає пункту національність.

Географія
Держава загальною площею 110,9 тис.кв.км. знаходиться на південному сході Європи, на Балканському півострові. На півночі межує з Румунією, на півдні з Туреччиною та Грецією, на заході – з Сербією та Македонією. На сході омивається водами Чорного моря.

Мова Болгарії
Офіційний болгарський, також використовуються російська, англійська, німецька.

Віросповідання
Православ’я, є мусульмани-суніти.

Телефони першої потреби
Поліція — 166
Швидка допомога — 150,
Дорожня допомога – 146.

Найдешевше дзвонити з пошти або з вуличної телефонної будки, використовуючи картки, які можна купити в кіосках друку та деяких готелях, або на пошті.

Підібрати тур до Болгарії