ОАЕ

Відпочинок в ОАЕ
Головне надбання ОАЕ — це яскраве сонце 360 днів на рік і втілені в життя останні досягнення найсучасніших технологій. Наочними прикладами рівня розвитку багатої арабської країни є: готель Бурдж аль Араб, Пальмові острови, лижний курорт Ski Dubai та багато іншого. Особливості клімату дозволяють проводити відпочинок біля моря навіть у розпал зими. Крім цього, Емірати відомі як місце традиційно вигідного шопінгу (тут зона безмитної торгівлі).
Найкращі готелі ОАЕ розташовані на узбережжі Дубая (елітний район Джумейра). Готельна база Шарджі та Аджмана загалом слабша. Пляжі готелів Абу-Дабі зовсім маленькі, в жодного з готелів немає прямого виду на відкрите море — тільки на острови. Натомість сервіс у готелях на висоті.

Політичний устрій
Державний устрій – федерація еміратів. Глава держави — президент, який обирається Федеральною національною радою з-поміж монархів еміратів строком на 5 років

Клімат ОАЕ
Сухий, перехідний від тропічного до субтропічного. Найкращий сезон — з жовтня до травня. У зимові місяці іноді трапляються дощі. Середньомісячні температури від +20 до +35 С (максимальні — до +50 С). Опадів випадає прибл. 100 мм на рік, у горах 300-400 мм.

Часовий пояс
Випереджає київське на 2 години. З останньої неділі березня до останньої неділі вересня – на 1 годину.

Валюта
Дірхам, дорівнює 100 філс. У обігу знаходяться монети номіналом 5, 10, 25 філсів і банкноти в 5, 10, 50, 100, 200 і 500 дирхам.

Визначні пам’ятки ОАЕ
Головне надбання ОАЕ — це яскраве сонце 360 днів на рік і тепле чисте море, що зачаровують краєвиди пустелі з оазисами і Зонами Червоних Пісків, тихими вади (високі гирла рік) і багатометровими дюнами, скелястими вершинами масиву Аль Хаджарс, колірна палітра каменів. Коралові рифи Кор Факана відомі флорою та фауною підводного світу, а узбережжя Перської затоки славиться золотими пісками та винятковою прозорістю води. Готелі на березі моря пропонують туристам басейни та упорядковані готельні пляжі, укомплектовані всім необхідним.

У місті Дубай – старовинні арабські будівлі району Бастакія, Дубайський історичний музей (форт Аль Фахіді), мечеть Джумейра, Палац шейха Саїда, Історичний музей-село, Дубайський зоопарк – найкращий на Близькому Сході, Уондерленд – один із найбільших аквапарків в Азії. Хатта — гірський курорт, що територіально належить емірату Дубаї, розташований у центрі Хаджарського гірського масиву, являє собою мальовниче місце, оточене пальмовими деревами та невеликими фермами. Гірське повітря, прозорі озера та величні скелі. Щороку Дубай стає місцем проведення найбільшого у світі торгового фестивалю, який приваблює понад 2 мільйони відвідувачів.

Аджман: Музей Аджмана, розташований у форті, побудованому наприкінці 18 століття, і до кінця 1970-х років був резиденцією еміру. Його експозиція включає: колекцію археологічних знахідок, стародавні манускрипти, зброю, реконструйовані традиційні арабські кімнати та ринок. Емірат Рас-Аль-Хайма (площа всього 1700 кв. км.): стародавнє місто Юльфар (Julphar) — процвітаюче в минулому центр торгівлі перлами, гарячі джерела Хатт, що приваблюють відвідувачів уже протягом кількох століть, Дігдага — найбільше старе місто Рас- Аль-Хайма, музей емірату (величезний військовий форт) із традиційними предметами побуту, ювелірними прикрасами, археологічними знахідками, найстаріша з яких датується першим тисячоліттям до н. е. Умм-Аль-Кувейн («джерело сил»): Фалаж Аль Муала — величезний фініковий сад, оточений високими дюнами, аквапарк «Дрімленд», зі штучним вулканом заввишки 18 метрів з імітацією вогню, світловими ефектами, численними водними атракціонами.

Фуджейра з його піщаними пляжами та гірськими мисами – одне з найкращих місць для підводного плавання. Сучасне місто Фуджейра з широкими та просторими вулицями розтягнулося вздовж узбережжя. Місто прикрашене численними фонтанами, скульптурними композиціями із традиційними арабськими мотивами. Багатовікові форти Бітна та Фуджейра були закриті лише нещодавно. Мереджа, що є «музейною скарбницею ОАЕ», найстаріший район емірату Шарджа — одна з найбільших на Близькому Сході мечеть короля Фейсала, що вміщує до 3000 молящихся, численні музеї та виставки, пляжі лагуни Халід. Нова, але вже популярна розвага в ОАЕ — катання на лижах по піску, ралі на автомобілі пустелею. Готель «Арабська Башта» в Дубаї (Burj al-Arab) — найвищий у світі готель (висота 321 метр).

Візовий режим ОАЕ
Туристична віза дійсна на один в’їзд до країни протягом 60 днів, на термін перебування в ОАЕ до 30 днів. Продовження візи на місці не здійснюється. Термін дії паспорта 3 місяці на момент виїзду з ОАЕ.
Вартість візи — $75 (дорослий) / $30 (дитина, вписана в паспорт) «Термінові» візи більше не видаються

Населення
Близько 2,00 млн. чоловік (1993 р.), переважно араби

Географія
Федерація семи незалежних держав, що лежать уздовж східного узбережжя Аравійського півострова. У федерацію входять Абу-Дабі (Абу-Забу), Аджман, Дубай, Ель-Руджейра, Рас-ель-Хайма, Шарджа, Умм-аль-Кувейн. На півночі держава межує з Катаром, на заході та півдні – із Саудівською Аравією, на сході – із Султанатом Оман. На півночі омивається Перською, на сході — Оманською затокою. Загальна площа 83,6 тис. кв. км.

Мова
Державна мова – арабська. Широко поширені англійська, хінді та урду.

Віросповідання
Іслам

Корисні телефони
Довідкова служба — 180
Служба точного часу – 140
Телеграма за телефоном – 130
Екстрені служби:
Поліція — 999
Швидка допомога — 998
Пожежна охорона — 997

Підібрати тур до ОАЕ