Польща

Відпочинок у Польщі
Польща багата на історичні пам’ятки. Головний скарб Польщі — Краків з середньовічними фортецями часів королів Ягеллонів. Крім великих міст (Варшава, Познань, Вроцлав, Лодзь), варто відвідати невеликі, такі як Торунь – місце народження Миколи Коперника, Мальборк – колишню столицю хрестоносців та багато інших.
У Польщі безліч національних і ландшафтних парків, які надають великі можливості для екологічного туризму.
Умови для занять гірськими лижами створені у гірських масивах на півдні та південному заході країни: у Карконоші, Бескидах та Татрах. Кататися можна з грудня до березня, а на деяких курортах і до квітня. Найпопулярнішим курортом є Закопане, який називають зимовою столицею Польщі.

Загальна інформація
Любителі гірських лиж оцінять Татри. Не найдовші та не найкрутіші траси в Європі відомі помірними цінами та європейським комфортом житла та інфраструкти. Численні пам’ятки архітектури, що добре збереглися. Багатьох залучать оздоровчі курорти Польщі.

Політичний устрій
З 1989 року глава держави — президент. Вищий законодавчий орган — двопалатні Національні збори (сейм та сенат).

Клімат Польщі
Помірний з особливостями континентального. Середня температура січня — від -1°С до -3°С (у горах до -6°С), липня — від +16°С до +19°С. Опадів на рівнинах — 500-600 мм., у горах місцями понад 1000 мм. на рік

Часовий пояс
Відстає від київського на 1:00.

Валюта
Національна валюта – злотий. Розмінна монета – гріш. У обігу монети номіналом 1, 2, 5, 10, 50 грошей, 1, 2 і 5 злотих, банкноти номіналом 10, 20, 50, 100 і 200 злотих.

Визначні місця Польщі
«Країна Костел», привабливий край для туристів. Вона відрізняється багатою природою, цінними архітектурними та історичними пам’ятками.
Багато куточків країни зберегли свою первозданну красу. Це перш за все Татри на півдні країни — найвищі гори в ланцюзі Карпат, Бещади (Бескиди) на південному сході — дикі гори з рідкісними видами флори, Судети (південний захід) — улюблене, поряд з Татрами та Балтійським узбережжям, місце відпочинку мешканців Польща.
На сході країни збереглися єдині у Європі великі незаймані ліси — Біловезька пуша, Пенінський парк, Батьківський національний парк, у якому викликають захоплення розташовані на вапнякових горах середньовічні замки та ін.

Варшава – національний, технічний, державний археологічний музеї, музей природної історії, музей Війська Польського та ще близько 30 музеїв.
З архітектурних пам’яток можна виділити Королівський замок, Старе місто, Барбікан (середньовічні стіни та вежі), Палацово-парковий ансамбль Лазенки – літній палац короля Станіслава II (ХVII-ХVIII ст.) з пам’ятником Ф. Шопену та розарієм, готичний собор Св. Яна (XIV ст.) та костел Святого Хреста (XVI ст.).
У Кракові основними пам’ятками є Вавельський замок (XIII ст.) з державною колекцією предметів мистецтва, собор Св. Станіслава (1359 р.), костел Св. Марії (1223 р.) зі знаменитим вівтарем Віта Ствоша, та «Печера дракона», Музей соляних копалень (ХIII ст.) у Величці, у підземних залах якого знаходяться скульптури, висічені із солі.

У Гданську – Польський морський музей, костел Св. Марії (1343 – 1505 рр.), ратуша у готичному стилі, будівля біржі (1379 р.) та Старе місто. У Білостоці – сучасний Білий костел та православний собор. Познань – готичний собор, ратуша XVI ст. та Старе місто. Уязда — руїни величезного замку Кжиштопор, побудованого за аналогією з календарем — 365 вікон та 52 зали. Торунь відомий залишками замку тевтонських лицарів (1231 р.), особняками готичного стилю та бароко, ратушею (XIII – XIV ст.) та своїм Старим містом. Вроцлав – костел Св. Іоанна Хрестителя (1158 р.), костел Св. Єлизавети (XIII ст.), костел Святого Хреста (XIII – XIV ст.), костел Богородиці (XIV ст.), готична ратуша (XIII ст.), колишній королівський палац. Найважливішу католицьку святиню – Чудотворну ікону Богоматері Ченстоховської – можна побачити у монастирі Ясна Гура.

Безліч цікавих пам’яток архітектури знаходиться у містах, які у XIII-XIV ст. належали Тевтонському ордену: чудовий замок у Мальборку, укріплений кафедральний комплекс у Фромборку, замок у Голуб-Добжині, де і зараз проходять лицарські турніри, міські укріплення у Пачкові, палацово-паркові комплекси Курпик під Познанню, Вілянув під Варшавою .
Залучають своїм колоритом безліч невеликих міст: Казімєж Дольний на річці Вісла, Кшенж і Лагов у Нижній Сілезії, Шидлов та Опатів у Келецькому воєводстві. Для бажаючих організується платна риболовля та полювання в великих лісах і заказниках, що добре охороняються.

Візовий режим
З 1 жовтня 2003 року для поїздок до Польщі громадянам Росії, України та Білорусії потрібна польська віза. Громадянам України візи видаються безкоштовно. З 1 травня 2004 року іноземці, які в’їжджають на територію Польщі, повинні мати медичний поліс (що покриває, у разі потреби, вартість лікування в Польщі), або мати грошову суму не менше 300 злотих (~ 75 Євро) на кожен день перебування.

Порядок перетину кордону
Іноземна валюта у сумі, що перевищує 2500 доларів США, може бути ввезена, але має бути задекларована, як і сума понад 10 тис. доларів при ввезенні. Також необхідно декларувати старовинні прикраси та книги, видані до 1945 року. Обмежено ввезення низки медикаментів (інсулін) та бензину.

Населення

Близько 38,5 млн осіб. Поляки становлять близько 98% населення. Проживають також українці, білоруси, литовці, татари, вірмени, євреї.

Географія

Держава у Східній Європі площею 312,7 тис. кв.

Мова

Державною мовою в республіці є польська.

Віросповідання

До Римсько-католицької церкви належить за різними даними, від 70 до 95% населення.

Телефони першої потреби

Поліція — 997

Пожежна команда – 998

Швидка допомога — 999

Телефон митного інформаційного центру у Варшаві – 650-2873.

Підібрати тур до Польщі