Китай

Відпочинок у Китаї
Китай — одна із чотирьох країн світу, де зародилася велика цивілізація. Перед кожним мандрівником Піднебесна постає як дивовижна, самобутня країна з найдавнішою культурою, традиціями, філософією і способом життя, що сягає корінням глибоко в минуле. У турах по Китаю на вас чекає заборонений Велика Китайська стіна, Пекінська опера, мавзолей Мао Цзедуна, теракотова армія імператора Цінь Шихуана. Найпопулярніші тури в Китай – це екскурсинні програми в Пекіні, «Гранд-тур» по всьому Китаю та відпочинок на острові Хайнань. Хайнань – це величезний тропічний острів Півдні Китаю, звані » Східні Гаваї » . Ще один захоплюючий вид відпочинку в Китаї — тури до Тибету — центр буддизму, східного лікування, край білих вершин і величних монастирів.

Політичний устрій
Глава держави – голова КНР. Вищий орган державної влади – Всекитайські збори народних представників. Гонконг – особливий адміністративний район КНР, але в ньому продовжують існувати колишні системи: правова, соціальна та економічна.

Клімат Китаю
Розрізняється у різних частинах країни в межах трьох кліматичних поясів: помірного, субтропічного та тропічного. У більшості районів улітку дуже висока вологість повітря. Середня температура в північних районах взимку близько – 7С, влітку +22 С. У південних районах взимку близько +6 С, влітку – близько +25 С. Ідеальний час для поїздок до Китаю – пізня весна, особливо травень, або осінь з вересня по жовтень , але в півдні листопад — грудень. Часті тайфуни.

Часовий пояс
Випереджає київське на 7 годину.

Валюта
Основною одиницею є юань, що дорівнює 10 цзяо = 100 фінів.

Визначні місця Китаю
Найвищі гори світу — Тибет, низовини і рівнини, вздовж берегової лінії розташовані численні порти, пляжі та курортні місця, знаменитий монастир Шаолінь, женьшеневі ферми в провінції Цинхай, численні археологічні розкопки в пустелях Гобі та Такла-Макан, альпін Каракорум.
Для туристів відкрито 99 міст культурно-історичного значення та 750 культурних пам’яток, що знаходяться під охороною держави, а також 119 пейзажних місць. Серед них 19 занесено до Каталогу світової природної та культурної спадщини ООН.
Пекін — Заборонене місто (палацовий комплекс з музеєм), імператорський палац Гугун, імператорський парк Бейхай, вівтар Неба Тяньтянь (XV ст.), храм тибетського буддизму Юнхегун, храм Конфуція, храм даосів Байюньгуань, імператорський парк китайської революції, національна галерея, велика кількість храмів, парк Цян-Тан з гробницею 13 імператорів династії Мін та «алеєю тварин», на північний захід від Пекіна проходить ділянка Великої китайської стіни, в древньому місті Сіань знаходиться музей теракотових фігур воїнів та коней з гробниці імператора Ціньшихуана.
Гуанчжоу – головний зоопарк країни, музей Гуанчжоу, мавзолей Сунь Ят Сена, мечеть Хуайсенг, пагода Женхай, храм Шести Смоковниць.
Гонконг, найжвавіший глибоководний порт світу — парк Вікторії, район Абердін і ресторани, що плавають, храм Мен Мо, Ванчай — «рай для моряків», прекрасні заповідні парки, площа яких становить близько 40% всієї території Гонконгу зоологічний і ботанічний сади, пляжі Репалз Бей , Діп Уотер Бей та Стенлі.
Шанхай — вулиця Сіжоу Крик і храм Джейд Будди, Старе місто, площа Реньмінь, Виставковий Центр Шанхаю, музей мистецтва та історії, музей природничих наук, сад мандарина Ю (XVI ст.), сад Пурпурових Осінніх Хмар, храм Жадеїтового Будди. Острів Хайнань, «Гавайї Сходу», пропонує майже всі — грандіозні ландшафтні парки та термальні джерела, села етнічних меншин, найбільший в Азії центр буддизму, океанський парк «Мідл Кіндом» — найбільший в Азії океанаріум з екзотичними рибами та морськими тваринами.
Найкращий курорт — Санья. По всьому Китаю проводяться великі музичні фестивалі, такі як «Шанхайська весна», «Фестиваль музики та квітів м. Гуанчжоу», «Пекінський фестиваль хорової музики», «Музичний фестиваль міста весни» (м. Куньмін), «Харбінське літо», «Осінь міста джерел» (м. Цзінань) і т. п. У Китаї існує понад 300 традиційних театральних жанрів — «цзінцзюй» (знаменита пекінська опера, історія якої налічує понад 200 років), пінцзюй (хебейська опера), юецзюй (шаосі) опера), юйцзюй (хенаньська опера), юецзюй (гуандунська опера).

Візовий режим Китаю
Для в’їзду в країну необхідно мати закордонний паспорт та візу, при поїздці з дітьми – нотаріально завірена згода 2-го батька. Незалежно від мети поїздки видається лише 1-кратна віза. Консульський збір від 120 до 240 доларів. Також можна отримати візу до аеропорту Пекіна. Для поїздок до закритих міст дозвіл отримують через органи громадської безпеки. Гонконг зберігає свої правила в’їзду. При одночасному відкритті віз Гонконгу та Китаю стягується єдиний консульський збір у сумі 50 $.

Населення
Близько 1,2 млрд. чоловік, головним чином — китайці (хань), чжуани, уйгури, монголи, тибетці, хуей, мяо та ін.

Географія
Держава у Східній Азії. На півночі межує з Монголією та Росією, на північному сході з Росією та КНДР, на півдні – з В’єтнамом, Бірмою, Лаосом, Індією, Бутаном та Непалом, на заході – з Пакистаном, Афганістаном та Таджикистаном, на північному заході – з Ки та Казахстаном. На сході омивається Жовтим морем, на півдні – Південно-Китайським морем, понад 3400 островів. Загальна площа 9,6 млн кв. км.

Мова
Офіційна китайська

Віросповідання
Офіційно все населення — атеїсти, проте багато хто практикує конфуціанство, даосизм, буддизм.

Підібрати тур до Китаю