Угорщина

Відпочинок в Угорщині
Туристи люблять Угорщину за цікаву екскурсійну програму, напрочуд смачну національну кухню, знамениті вина, а також можливістю поправити здоров’я на термальних курортах та зробити вигідні покупки.
Головні плюси відпочинку в Угорщині – низькі ціни, гарний сервіс, близькість до України. Готелі в Угорщині якісні, навіть 2-3* відповідають європейському рівню.
Пам’ятники часів Римської імперії сусідять тут із будовами епохи турецького панування, романські храми — із середньовічними фортецями та розкішними палацами. Курортний регіон озера Балатон, понад 150 мінеральних джерел, гаряче озеро Хевіз, бальнеологічні курорти Будапешта, Балатонфельдвара, Балатонфюреда, Хевіза, Дебрецена, Хайдусобосло, Шарвара та інших створили Угорщині славу одного з найкращих курортних районів Європи.

Загальна інформація
Красива європейська країна з архітектурою минулих століть, що добре збереглася, дуже багата на мінеральні термальні джерела. Чарівність і цілительська сила озер Балатон, Хевіз. Відомі вина міста Токай.

Політичний устрій
Парламентська республіка із президентською формою правління. Законодавчий орган – однопалатні Державні збори.

Клімат Угорщини
Помірний континентальний, відносно сухий із спекотним літом та холодною зимою. Середня температура січня становить близько -1°С, середня температура липня — близько +21°С.

Часовий пояс
Відстає від київського на 1 годину.

Валюта
Форинт (HUF) дорівнює 100 філерам. Монети: по 1, 2, 5,10, 20, 50,100 форинтів, банкноти: по 100, 200, 500,1000, 2000, 5000 та 10000 форинтів.
Приймаються під час розрахунків усі кредитні картки, що мають міжнародне визнання: AMEX, Diners Club, En Route, Euro/MasterCard, JCB, Visa. Обмін валюти проводиться у обмінних пунктах, автоматах, що у аеропортах, банках, готелях. Більшість пунктів працює цілодобово.

Визначні місця Угорщини
Будапешт відносять до найкрасивіших міст світу, з ажурними мостами, церквою Матьяша (ХІІІ ст.) на центральній площі, яка носить ім’я Святої Трійці, що стала місцем вінчання та усипальницею багатьох угорських королів, римськими стінами Аквінкума, Будайською фортецею. По сусідству з нею розташована одна з головних визначних пам’яток Будайської фортеці – Рибальський бастіон.
На самій вершині гори Геллерт (235 м.) споруджено Цитадель з 40-метровим Монументом Свободи біля її стін, а біля підніжжя гори стоїть одна з найзнаменитіших угорських купалень — «Рудаш», побудована на джерелі лікувальної термальної води. У парку Варошлігет («Міський гай») — купальня і водолікарня «Сечені» (постр.в 1913 р.),поруч з якою в 1896 був побудований ансамбль з 21 будівлі, що демонструє угорські архітектурні стилі від романської епохи до бароко. Він називається фортецею «Вайдахуняд».
Серед основних музеїв столиці особливо вирізняються національний історичний музей Угорщини, угорський художній музей та угорський національний музей природної історії. А також палацовий комплекс із храмом у готичному стилі в Буді, будівля парламенту (1896 рік) у Пешті.
Античний музей «руїни Горзіуму» та собор XVIII століття на фундаменті церкви XI століття у місті Секешфехервар, археологічний музей міста Сільнок, музей скіфської культури та предметів Бронзового віку у місті Мішкольц, фортеця Надьважонь. У Шомбателі: залишки давньоримського поселення, єпископський палац XVIII століття. У місті Естергом: найбільший собор країни, у Сегеді: вежа XIII століття та великий собор із двома шпилями. Біля підніжжя Вишеградських гір знаходяться дві старовинні королівські резиденції – Естергом та Вишеград. У Північно-Західному районі країни є найбільш освоєні туристами гірськолижні курорти. Там розташоване місто Егер — одне з найкрасивіших угорських міст з архітектурою в стилі бароко.
Серед інших визначних пам’яток: курортний регіон озера Балатон, Хевіз — найбільше в Європі тепловодне озеро, недалеко від міста Естергом мінеральні джерела та курорт, всесвітньо відомі токайські вина міста Токай. Нац. парки Тихань, Хортознавець та ін.

Візовий режим Угорщини
Потрібна віза, отримати можна з’явившись в посольство особисто.

Порядок перетину кордону
Обмін валюти можна проводити лише в офіційних обмінних пунктах, довідку про обмін валюти необхідно зберігати до виїзду з країни. Дозволяється ввезення 350 тис. форинтів на людину без обмежень за номіналом банкнот. Конвертована валюта може ввозитися у не лімітованій кількості, проте вивозити валюту без відповідного посвідчення можна не більше ніж на 100 тис. форинтів.

Населення
Близько 10,4 млн. осіб, угорці (мадяри) – 88%, цигани – 3%, німці – 2,5%, словаки, серби, хорвати, румуни.

Географія
Держава у Європі. На півночі межує зі Словаччиною, на північному сході з Україною, на сході — з Румунією, не на півдні з Сербією, Хорватією та Словенією, на заході з Австрією. Загальною площею 93 тис. кв. км.

Мова
Bенгерський (державний), більшість угорців говорять німецькою, старше покоління ще пам’ятає російську.

Віросповідання
Католики — 67%, протестанти (переважно лютерани та кальвіністи) — 25%, іудеї.

Телефони першої потреби
Швидка допомога: 104
Поліція: 107
Пожежна охорона: 105
Довідкова: національна абонентська мережа 198
Телефони працюють за картками та монетами у 20 та 50 філерів. Телефонну картку можна купити на пошті, газетних та тютюнових кіосках тощо. Щоб зателефонувати в Україну, потрібно набрати 00, дочекатися гудку, 38, потім код міста та номер телефону.

Підібрати тур до Угорщини