Франція

Політичний устрій
Офіційна назва країни – Французька Республіка. З 1958 року у країні існує режим П’ятої республіки, що характеризується концентрацією політичної влади у руках президента. Згідно з конституцією, найвища законодавча влада належить парламенту.

Клімат Франції
Помірний – тут ніколи не буває надто холодно чи спекотно. М’яка та снігова зима (не нижче 8 – 12 0С) у гірських та передгірських районах, а на рівнині не нижче – 2 – 4 0С. Загалом традиційний середньоєвропейський клімат.

Часовий пояс
Місцевий час відстає від київського на 1:00.

Валюта
Єдина валюта європейська (EUR). 1EUR = 1.02$

Визначні місця Франції
Франція — країна, що подарувала світу стільки прекрасних витворів мистецтва, моду та шампанське, коньяк та парфуми. Батьківщина Наполеона та Едіт Піаф, мушкетерів та трубадурів, великих ідей та вишуканої кухні. У Франції людина вперше відірвалася від Землі та полетіла на повітряній кулі, з’явилася перша кінострічка братів Люм’єр, піднялися до неба перші готичні собори. Зовнішність багатьох міст світу створювався під впливом ідей, що народилися в цій великій країні.

У Парижі – Лувр, Тріумфальна арка, Єлисейські поля, Марсове поле, Ейфелева вежа, Будинок інвалідів, Трокадеро, Ля Дефанс – суперсучасний район Парижа.
У Парижі є низка місць, пов’язаних із іменами відомих російських людей. Ви можете відвідати російський цвинтар Сен-Женев’єв-де-Буа.

Острів Сіте — серце Парижа та місце його заснування. Найвідоміша споруда острова — Собор Паризької Богоматері, де коронувався Наполеон 1, там же знаходиться 16-тонний дзвін, в який бив Квазімодо — герой однойменного роману Гюго, з веж собору відкривається чудова панорама Парижа.

Там, де раніше знаходився так яскраво описаний на сторінках роману Золя паризький ринок — ‘Утро Парижа’, зараз знаходиться суперсучасний торговий центр «Forum des Halles». Площа Вогезов, розташована у кварталі Мане, вважається найкрасивішою у Парижі. Вона названа на честь першого французького департаменту, який сплатив податки у 1800 році. Сьогодні площа — одне з найулюбленіших місць гулянь парижан, недалеко від неї знаходиться музей Пікассо та будинок-музей Віктора Гюго.

Монмартр — відомий у всьому світі як обитель художників та музикантів. Це найвищий у Парижі пагорб, вершину якого вінчає білокам’яна базиліка «Сакре Кер».
Лувр — До Франції варто приїхати тільки заради того, щоб побувати в цій скарбниці, одній з найбільших у світі, і побачити на власні очі Джоконду, статуї Венери Мілоської, Нікі Самофракійської.

Версаль – Ви зможете відвідати відомий Вам за улюбленими літературними творами палац французьких королів та помилуватися шедевром садово-паркової архітектури – Версальським парком.
Замки Луари: Луара – найдовша річка Франції. Уздовж мальовничих берегів вишикувалися величні замки — резиденції французьких королів і знатних вельмож: Амбуаз, Шамбор, Шенонсо та інші.

Аквабульвар – велика кількість водних атракціонів та величезний басейн під скляним куполом.
Євродіснейленд – барвисте місто атракціонів, населене героями казок та мультфільмів.
Найвідоміші кабарі Парижа: Crazy Horse — найкрасивіші та еротичні танцівниці зі всього світу. Paradis Latin – гарне шоу у стилі милої Франції ХIX століття. Moulin Rouge — найвідоміше класичне кабаре та справжній канкан. Lido — американське шоу, чудові костюми та неймовірні трюки. Як правило, по 2 спектаклі щовечора: о 19 — 20 годині, включаючи вечерю та шоу, і о 22 — 23 годині — лише шоу.

Лазурний берег – славиться на весь світ пишністю готелів, розкішними яхтами та красою краєвидів. Він сповнений ароматів Італії – околиці Ніцци відійшли до Франції лише до середини XIX століття. Тут з’єдналися традиції Ніцціанського графства Прованс, а також не можна забувати про Монакське князівство, що знаходяться під протекторами Франції. Лазурний берег — це понад 120 км прекрасних пляжів, чудових бухт та парків.
Чарівність морської природи, м’який клімат, французький шик та італійська вишуканість всесвітньо прославили Ніццу, Монте-Карло, Сен-Тропе, Канни і дали всьому Лазурному березі ім’я одного з найпрестижніших морських курортів у світі.

Візовий режим Франції
Для поїздки до Франції потрібна віза (Шенгенська), яка оформляється заздалегідь у посольстві Франції у Києві. Візу зазвичай роблять протягом 2 тижнів, практично завжди потрібна особиста присутність. Короткострокові візи іноді даються одразу – за умови подання повного пакету документів та відсутності перешкод для оформлення.

Порядок перетину кордону
Особливих обмежень на ввезення та вивезення товарів немає – як і скрізь у західній Європі заборонені до ввезення наркотики, зброя, обмежений (у межах розумних особистих потреб) ввезення тютюнових виробів та спиртного. Наявність понад 10 000 USD бажано декларувати.

Населення
Загальна кількість населення становить 58 млн. чол. (з урахуванням заморських департаментів та територій близько 60 млн. чол.), що ставить Францію на 13-те місце у світі та 4-е місце у Європі за кількістю населення. Франція — однонаціональна держава, її наслідування складають французи. Приблизно чверть корінного населення — це іноземці, що народилися, що виросли та заснували сім’ї у Франції.

Географія
Найближчі сусіди Франції – Бельгія, Люксембург, Німеччина, Швейцарія, Італія, Іспанія та Андорра. По протоках Ла-Манш (під яким нині проритий тунель) і Па-де-Кале проходить кордон із Великобританією. На півдні країни розташоване карликове князівство Монако. Франція є одним з найбільших колонізаторів. Вона займає третє місце у світі після США та Великобританії за розмірами морських володінь. Колоніальні острови розкидані територією земної кулі від карибського басейну до Тихого океану, в Арктиці, Антарктиці, і екваторі.

Мова
Державною мовою є французька. Практично скрізь розуміють англійською та німецькою, подекуди російською. Хоча іноді краще мовчати, ніж говорити англійською — дуже вже не прості стосунки у французів з американцями і островитянами.

Віросповідання
християнство, протестанти (лютерани св.50%) та католики.

Підібрати тур до Франції