Хорватія

Відпочинок у Хорватії
Хорватія – це чотири тисячі кілометрів узбережжя з мальовничими кам’янистими бухтами та чистими піщаними пляжами. Багато хорватських пляжів нагороджено почесним знаком екологічної чистоти.
Хорватська Адріатика – найкраще місце для ходіння під вітрилами, тут можна взяти в оренду катер чи яхту. Острів Брач ​​та півострів Пельєшац надають чудові можливості для занять серфінгом, спорядження можна взяти напрокат майже в будь-якому готелі. Вода в морі настільки чиста та прозора, що Хорватія справедливо вважається однією з найкращих країн для дайвінгу.
Любителям екскурсій будуть цікаві стародавні монастирі та собори, античні руїни, історичні та археологічні музеї у Загребі, Ровині, Поречі, Спліті.

Політичний устрій
Республіка Хорватія, держава на Балканському півострові. Парламентська республіка із президентською формою правління.

Клімат Хорватії
Для узбережжя характерна велика кількість сонячних днів, завдяки чому цей район Адріатики належить до найбільш відвідуваних у Європі. Найкращий час для поїздки до Хорватії – з травня по вересень. Найоптимальніший час – вересень, тому що в липні та серпні пляжі переповнені. У вересні ж, із закінченням відпусток та канікул, народу стає менше. Також гарний час – у жовтні та квітні, але в цей час ще може бути прохолодно для купання. Влітку вода прогрівається до 26 ° С. Середземноморський тип клімату з м’якою зимою і сухим літом (триває 5-6 місяців). Середня температура: моря влітку — 25 °C, повітря — 30 °C, Сонячного годинника в році: 2600.

Часовий пояс
Відстає від київського на 1:00.

Валюта
Грошова одиниця Хорватії – куна (Kn). 1 куна = 100 липам. Скрізь розрахунок ведеться лише у кунах. Рекомендується брати із собою не долари (1$ ~ 7 Kn), а німецькі марки (1DM ~ 10 Kn), т.к. ця валюта тут вигідніша і популярніша. У готелях, ресторанах та магазинах приймаються кредитні картки.

Визначні пам’ятки Хорватії
У Хорватії налічується близько 1185 островів і невеликих острівців уздовж Адріатичного узбережжя, їх 66 островів населені. На території Хорватії розташовано 7 дивовижних національних парків. Три з них – на прибережних островах: Бріуні біля Пули, Корнаті біля Задару та Млет біля Корчули. До списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесено: Дубровник (старе місто), Спліт (історичний центр та палац Діоклетіана) та національний парк Плітвицькі озера.
На узбережжі та островах Хорватії зосереджені всесвітньо відомі курорти. Найбільші з них – Дубровник та Опатія.

Візовий режим Хорватії
Віза до Хорватії для дорослих та дітей зі своїм проїзним документом – 300 грн.
Необхідні документи: ОЗП з терміном дії не менше 3 місяців з моменту закінчення туру, 1 фото 3,5х4,5, анкетні дані, довідка з місця роботи із зазначенням посади, окладу та збереження робочого місця на час поїздки.
Транзитна віза до Угорщини для тих, хто виїжджає на власному авто в Хорватію: для дорослих – 40 євро, дитина – безкоштовно.
Необхідні документи: ОЗП з терміном дії не менше 3 місяців з моменту закінчення туру, 1 фото 3,5x 4,5, анкетні дані, довідка з місця роботи із зазначенням посади, окладу та збереження робочого місця на час поїздки, ксерокопія техпаспорту та водійських прав . Термін оформлення угорської транзитної візи від 10 до 12 робочих днів.

Населення
Населення налічує 4,42 мільйони жителів (липень 2003 року). Етнічні групи: хорвати – 78%, серби – 12%, слов’яни-мусульмани – 0,9%, існують національні меншини угорців, словенців, чехів, словаків, італійців, євреїв, німців, австрійців, українців, росіян, русинів та ін.

Географія
Хорватія розташована на північно-східному узбережжі Адріатичного моря. Вона межує зі Словенією та Угорщиною на півночі, Боснією-Герцеговиною – на південному сході. Площа країни становить 56,5 тис. км2, населення – 4,8 млн. осіб. Східна частина Хорватії є горбиста рівнина, перетнута долинами річок Сава і Драва. У центрі та заході країни розташовується різко розчленоване Динарське нагір’я висотою до 1831 м, тут широко розвинений карст (воронки, печери та інших. форми рельєфу, складеного вапняками). Вузька смуга гористого узбережжя Адріатичного моря (Далмація) порізана численними затоками. Хорватія приваблює туристів, головним чином, звичайно ж, своїми пляжами та парками (7 національних парків). Лінія узбережжя сягає 1778 км, 5790 км разом із островами. Багато пляжів, однак, вкриті камінням чи галькою. Уздовж берега тягнеться ланцюг, що складається з понад 1000 мальовничих островів, лише 66 з яких заселені.

Мова
Хорватська (державна; мова споріднена сербською). Має спільне коріння зі старослов’янською мовою, тому мовний бар’єр легко подолати. Повсюдно вживається німецька, в Істрії багато хто говорить англійською та італійською. Перегляд листа — латина. Практично у всіх готелях розуміють російську, німецьку, англійську, італійську.

Віросповідання
Католики – 76,5%, православні – 11,1%, мусульмани – 1,2%, протестанти – 0,4%.

Телефони першої потреби

Телефонний код Хорватії – 385.
Телефони-автомати приймають в основному телефонні картки, які можна придбати у поштових відділеннях або у кіосках з написами «Duhan», «Vjesnik», «Tisak». За наявності мобільного телефону GSM-стандарту перед набором коду країни необхідно набирати два нулі
Радіофікована служба таксі: 970
Поліція: 92
Пожежна охорона: 93
Швидка допомога: 94
Довідкова інформація: 981
Швидка допомога на дорогах: 987

Підібрати тур до Хорватії