Туреччина

Валюта Туреччини
Турецька ліра (з 2005 року з’явилася «нова турецька ліра», 1$ дорівнює приблизно 1.29 нових турецьких лір). У Туреччині цілодобово працюють пункти обміну валют, але курс змінюється практично щодня, причому зі значною різницею, тому туристи, що знають, не обмінюють усі гроші відразу. І не приймають банкноти нижче за 5 лір, бо вони вже вийшли з обігу.
Практично скрізь приймають долари та євро. Можна також обміняти дорожні чеки та кредитні картки (щоправда, можливо, з рахунку зніметься податок 5-7%).

Де знаходиться
Туреччина займає 3% європейської території та 97% території Азії. Кордон цих частин світу проходить через Стамбул і з’єднаються мостом через протоку Босфор. Країна омивається чотирма морями: Чорним (на півночі), Мармуровим (на північному заході), Егейським (на сході) та Середземним (на півдні та південному сході).

Клімат
Оскільки Туреччина займає досить велику за довжиною площу, клімат її різноманітний. У центральній Туреччині (Анкара) континентальний клімат із спекотним літом та сніговою зимою. На кордоні Європи та Азії (в районі Стамбула) він м’якший і вологіший. А найм’якіший клімат на Егейському та південному Середземноморському узбережжі, де найдовший купальний сезон у Європі, а теплий час триває з квітня до листопада.

Столиця Туреччини
Анкара

Часовий пояс щодо України
+02:00. У Туреччині діє середньоєвропейський час, тобто. таке саме, як в Україні.

Підібрати тур до Туреччини