Греція

Відпочинок у Греції
Вирушайте в тур Грецією — це чудова подорож історичними епохами. Сліди минулого Греції видно на кожному кроці. Тут тісно переплетені один з одним античність та середньовіччя, епоха турецького володарювання та сучасності. У Грецію просто неможливо не закохається — ця країна зачаровує і той, хто хоч раз випробував чарівність Греції, неодмінно захоче знову побачити сріблясті маслини, в гілках в яких влаштовують концерти цикади, помилуватися Егейським морем, зазирнути у таверни за частуванням. На землі Греції зосереджено таку велику кількість пам’яток історії, як ніде у світі: Афінський Акрополь, Парфенон, храм Аполлона в Дельфах, місто-фортеця Мікени, Метеора та багато інших стародавніх міст і храмів.

Крім цього, тут чисте море та гарні пляжі, гарна природа, безліч розваг, що не може не бути привабливим при виборі туру до Греції. Кожен куточок країни є унікальним і не схожим на інший. Халкідікі, курорт з багатими екскурсійними можливостями, унікальною природою та сильною готельною базою, підходить для сімейного відпочинку. А грецькі острови, такі як Кріт, Родос, Корфу та Міконос, приваблюють молодь та забезпечених старших людей. Втім, на будь-якому курорті Греції є місця як для «тусовок», так і для відпочинку.
Багато хто також вибирає «хутряний» шопінг як додаткову вигоду або навіть основну мету поїздки.

Політичний устрій
Парламентська форма правління Главою уряду є прем’єр-міністр. Глава держави – президент, який обирається парламентом терміном на 5 років.

Клімат Греції
Клімат у Греції субтропічний. Взимку — дощі, температура +8+18С. літо тепле, сухе, температура +28+35С.

Часовий пояс
Місцевий час відповідає київському.

Валюта
З 28 лютого 2002 року у Греції поряд з іншими країнами ЄС єдина європейська валюта повністю замінила національну. Приймаються усі провідні міжнародні кредитні картки.

Визначні пам’ятки Греції

Афіни — столиця носить ім’я грецької богині пізнання і мудрості. Це галасливе, темпераментне місто. Насамперед інтерес туристів викликає Акрополь, що велично підноситься над містом. Прямо над Акрополем розташована Плака — старовинний район — справжня скарбниця, рясна церквами, традиційними тавернами, кафе і магазинчиками. Інтерес туристів викликають Храм Зевса Олімпійського, Панафінський стадіон, музей Акрополя та інші визначні пам’ятки міста. Столиця завжди підносить своїм гостям незабутні враження.

Аттика — Гліфада, Вульягмені, Лагонісі, Марафонас, Враврона — найвідоміші курорти на відстані від 10 до 30 км від Афін.

Крит — дивовижний по красі острів, з теплим ласкавим морем, прекрасними пляжами, м’яким кліматом, найбагатшою історією і пам’ятками старовини, що збереглися до наших днів, з привітними і гостинними людьми. За переказами Кріт це острів Зевса, царя всіх богів, тут же розвинулася одна з найстаріших цивілізацій людства — Мінойська, що дала початок розвитку європейської цивілізації та культури. Рекомендуємо відвідати всесвітньо відомий пам’ятник давнини — палац-лабіринт царя Міноса, потроєний 4 тисячоліття тому, а також археологічний музей знахідок мінойської культури та Іракліон.

Родос — найбільший з островів Додеканісу, буквально посипаний чудовими бухточками і узбережжями, що вступають у контраст з гірським ландшафтом острова. Це острів, де колись було одне з семи чудес світу — Колос Родоський. Родос приваблює туристів безліччю старовинних храмів та замків, а також чудовими пляжами. Тут знаходиться унікальна долина метеликів.

Корфу — один з найзеленіших грецьких островів, славиться оливковими і кипарисовими лісами, мальовничими бухточками і відокремленими пляжами. Радимо відвідати палац Ахіллеса, площу Еспланаду, церкву Спиридона, венеціанську фортецю та Лістон.

Кухня
Як для будь-якої країни середземномор’я, для Греції характерно достаток страв з риби та морських продуктів, а також з баранини, яловичини, овочів та фруктів. Національними делікатесами вважається мусака – запіканка з м’ясом, баклажанами та картоплею під соусом бешамель, гювечі – яловичина з рисом та овочами, сувлаки – шашлик з баранини або телятини, дзадзики – сир з огірками та часником.

Візовий режим Греції
Для поїздок до Греції та на Грецькі острови громадянам України потрібна Шенгенська віза, яка оформляється заздалегідь у посольстві Греції у Києві, а для мешканців південних та східних регіонів України – у консульських відділах в Одесі та Маріуполі. Потрібні докази платоспроможності. Термін отримання візи – 1 тиждень.

Населення
Основне населення – греки. У країні проживають також македонці, болгари, цигани, вірмени та ін. За останні роки до Греції нелегально прибули понад 300 тис. албанців.

Географія
Греція розташована у південно-східній частині Європи. Займає південь Балканського півострова. Греції належать також численні острови в Іонічному та Егейському морях, у тому числі Кріт.

Мова
Офіційна мова – новогрецька. Практично скрізь розуміють англійську, італійську, німецьку.

Віросповідання
97% населення сповідує грецьку ортодоксальну релігію (православ’я), мусульманство, католицтво, протестантство.

Телефони першої потреби
Швидка допомога: Афіни – 166, Салоніки – 150, Пірей – 413 12 80, Родос – 25 555, Іракліон – 237 502, 239 502, Ханья – 43 811, 44 421.
Поліція – 100, Допомога водіям – 104, Довідкова служба – 131

Підібрати тур до Греції