Італія

Відпочинок в Італії
Італія – одна з найпопулярніших туристичних країн у світі. Тут поєднуються різноманітність історичних пам’яток Риму, Флоренції, Венеції та прекрасні природні умови: біло-рожеві пляжі Сицилії, світові гірськолижні курорти, такі як Борміо, Мадонна Ді Кампільйо, Курмайор, чудові альпійські озера.
Також Італія надає можливість чудового шопінгу в Мілані. Багатьох приваблює можливість скомбінувати пляжний відпочинок, вигідний шопінг та екскурсії.

Колишній центр християнського світу ще зберігає сліди могутнього минулого, які неможливо не помітити, побувавши в Римі. Італія — ​​країна розкішних альпійських гірськолижних та морських середземних курортів.

Політичний устрій
Парламентська республіка. Законодавчий орган – двопалатний парламент (палата депутатів та сенат).

Клімат Італії
Різноманітність клімату визначається територіальною довжиною довготи. На півночі Італії (Паданська рівнина) тип клімату перехідний, від субтропічного до помірно континентального. Спекотне літо (липень від +22°С до +24°С) та холодна туманна зима (січень – близько 0°С). Клімат півострівної та острівної Італії – середземноморський, це означає, що 2/3 року там ясне блакитне небо, а літо спекотне та сухе (у липні +26 С), та тепла м’яка зима (від +8 С до +10 С у січні) . На півдні півострова з березня до жовтня дмуть сухі спекотні вітри із Сахари — сироко. У цей час температура підвищується приблизно до +35 °С.

Часовий пояс
відстає від київського на 1:00.

Валюта
В Італії в обігу єдина європейська валюта

Визначні місця Італії
Рим — одна з найбільших пам’яток Італії та світу. У його межах розташовані місто-держава Ватикан, а також безцінні пам’ятники та ансамблі античності — Римський Форум, Віа Аппіа, Арка Септимія Півночі, Базиліка Емілія, Курія, Храм Антоніна та Фаустини, Будинок Весталок, храм Вести, Храм Ромула, Храм Кастора та Поллукса , Базиліка Максенція, Арка Тіта, Палатін, Домус Августана, Палаццо деі Флаві, Стадіон-іподром, Колізей, Ціркус Максимус (Чірко Массімо). Пам’ятники середньовіччя, Відродження і бароко — Катакомби, ранньохристиянські та середньовічні церкви, прикрашені чудовими мозаїками, Площа Венеції, Площа Навона, Пантеон, Площа Іспанії, Капітолійський пагорб, Фонтана ді Треві, а також безліч інших визначних пам’яток, без яких неможливо — музей Боргезе, Палаццо Массімо алле Терме, Капітолійський музей, Палаццо Барберіні (Музей античного мистецтва), Церкви Св. Лаврентія (покровителя Риму), Санта Марія Маджоре, Св. Пракседи, Санта Кроче ін Джерусалемме, Капела Санта Санкторум. Іоанна, собор Сан Паоло фуорі ле Мура (собор Св. Павла поза Стінами).

Італія славиться своїми морськими та гірськолижними курортами (Борміо, Мурано та ін.). А також озерами (оз. Альба, розташоване прямо в кратері вулкана, озеро Немі, Комо та ін.), вулканами (Везувій, Етна) та численними нац. парками: Стельвіо, Калабрійський, Гран-Парадізо, Абруццо, Чирчео та ін, численні резервати та заказники.

Візовий режим Італії
Італія входить до Шенгенської зони. Італійське посольство вважається одним із найскладніших, тому, замовляючи поїздку через туристичну фірму, не можна розраховувати на 100% отримання візи. Багато залежить також і від Вас. Потрібні докази Вашої платоспроможності (довідка з місця роботи із зазначенням високої заробітної плати, можливо, документи на власність або тревел чеки). Бажано, щоб у Вашому паспорті були шенгенські візи. Замовляючи путівку, подбайте уточнити у турагентства список документів і подати їх завчасно. Термін отримання візи – 2 тижні.

Порядок перетину кордону
Вивезення великих сум має бути дозволено митними органами. Для ввезення мисливської зброї потрібний дозвіл, виданий італійською консульською установою. Воно візується на кордоні під час в’їзду. Заборонено транзит історичних цінностей та документів без супровідних дозвільних документів від відповідних інстанцій.

Населення
Близько 58 млн осіб, 94% — італійці.

Географія
Держава Півдні Європи. Загальна площа 301 тис. кв. На півночі межує зі Швейцарією та Австрією, на сході зі Словенією, на північному заході з Францією. Італії також належать острови Ельба, Сицилія та Сардинія. Омивається 5 морями – Адріатичним, Іонічним, Середземним, Тірренським та Лігурійським.

Мова
Державна італійська. Англійська, французька та німецька використовується майже у всьому бізнесі, пов’язаному з туризмом. Російську мову розуміють торговці сувенірів.

Віросповідання
переважає католицька релігія (99%) на чолі з Папою – її центр Ватикан у Римі.

Телефони першої потреби
по всій Італії (06)100.
карабінери (військова поліція) – 112.
поліція – 113. Пожежна охорона – 115.

Підібрати тур до Італії